דף הבית

טיפול זוגי מקצועי ויעיל - יכול להציל את המערכת הזוגית

מהו הטיפול הזוגי ?

הטיפול הזוגי נועד להיכנס למצבים אשר בהם בני הזוג נקלעו למשבר וחלה הידרדרות במערכת היחסים .
בני הזוג אינם מסוגלים ליצור תקשורת ביניהם וזאת עקב קשיים בתקשורת הזוגית, קונפליקטים בזוגיות,שתיקות ממושכות,התפרצויות זעם מצב שתוקע ומפלג את הזוגיות. כאן נכנסת המטפלת הזוגית לטיפול במטרה להכיר את הזוג ולקבל מידע נרחב אודות מערכת היחסים בזוגיות. לאחר אבחנה ראשונית של המטפלת הזוגית נערך חוזה טיפולי והגדרת ציפיות בין המטפלת לבני הזוג לגביי המשך תהליך הטיפול הזוגי.  חשוב לציין שהמטפלת מתאימה את סוג הטיפול לבני הזוג בהתאם להערכה והאבחנה שלה כלפי הנפשות הפועלות בטיפול.

טיפול במצבי משבר

מצב שבו שני בני זוג אינם מתקשרים במשך תקופה ארוכה. קיים פילוג והתרחקות ביניהם. מצב של מתיחות רבה השורר בבית. בדידות נוראית וניכור רגשי.
זהו מצב קשה וקריטי עבור המשפחה כולה ולזוג בפרט.
ההורים מתהלכים כשהם מתעלמים זה מזה וחשים מתוסכלים מזה. הילדים חשים מצב זה וכואבים אותו מאוד.
במיוחד בשל החוסר אונים שלהם.

טיפול במצבי בגידה

כאשר אחד מבני הזוג נמצא במערכת יחסים עם צלע שלישית לתקופה הבגידה הינה סמויה ומצריכה התנהגויות חריגות המאפשרות את הקשר באמצעות נייד, וואטסאפ, שיחות חשאיות,פגישות נסתרות. כאשר הבגידות נחשפות מצב שיוצר טלטלה עזה במערכת הזוגית והמשפחתית. הצד הבוגד[ת] ממשיך להכחיש ולטעון שאין שום קשר, הצד הנפגע נכנס למצב טראומטי המלווה בהלם,זעם והתפרצויות כעס. מדובר בטיפול מורכב המצריך מבני הזוג להתגייס ולהכיל זה את זו.
לגביי ההצלחות בטיפול זה? הדבר מותנה בבשלות וביכולת של בני הזוג להילחם על הקשר.

משבר במהלך הריון ולידה

מצב שבו האישה עוברת תהליך הריון עם מצבי רוח משתנים ותופעות לוואי הנובעות משינויים הורמונאליים נוצר מצב של חוסר שיתוף ביניהם,תחושה של בדידות וכעס.
בשלב הלידה האישה ברוב המקרים לוקחת אחריות בלעדית ואובר דאגנות לעובר,מבלי לתת מקום וחלוקה לבעל. במצב זה הבעל מרגיש תחושת נטישה, בדידות והזנחה. והשאלה כיצד להיות ערניים ולמנוע הידרדרות במצב זה .

בני זוג טרום נישואין

כיום עקב תופעת הגירושים בקרב זוגות. הזוגות מוותרים בקלות ואינם מוכנים לטפל ולשקם את המערכת הזוגית .
אני ממליצה מאוד להגיע לסדרת פגישות על מנת לקבל כלים כיצד להתמודד במצבי קונפליקטים ופתרון בעיות. מניעה של דפוסי התנהגות ואינטראקציה המושלכות ממשפחות המוצא.

טיפול בזוגות בפרק ב'

מדובר בסוגי טיפול המורכבים ביותר כאשר כל אחד מבני הזוג מגיע עם עבר מורכב ולא פתור, משקעים,כעסים וציפיות שבחלקם פנטזיות לא ריאליות . התמודדות עם ילדים משני צידי המתרס. התמודדות עם ילדים שעברו טלטלה במאבקי ההורים ומגיעים לבית שאינו מוכר להם.חבלי הסתגלות ודרכי התמודדות מהקשים ביותר.

הקן המתרוקן במשפחה

מצב ששני בני הזוג נמצאים מול מציאות תהומית שתפקידם הסתיים בטיפול בילדיהם וכרגע מצב הזוגיות נחשף במערומיו עבורם.
כאן ההתייחסות לזוגות שהיו עסוקים בשנות חייהם בגידול הילדים בעבודתם בגלישה לרשתות החברתיות ופחות לתת משקל לפיתוח והעשרת הזוגיות.

ממליצים

"הגעתי לטיפול אישה חסרת ביטחון, עצבנית, ממורמרת, חסרת שקט, מאשימה את כל העולם ואישתו במצב שנקלעתי אליו ובמיוחד את בן זוגי לחיים. הקנאה השתלטה עלי...עד לאות היום הייתי בטוחה שאני האישה המושלמת, האידיאלית, ולא הבנתי מדוע מגיע לי יחס כזה? לא הבנתי כמה פגעתי במשפחה שלי ובבעלי לאורך כל השנים. הפגישות איתך עזרו לבעלי לומר לי דברים שעד אז לא נאמרו וגרמו לי להבין כמה טעיתי. גם בעלי כועס, כואב וממורמר מאוד. הפגישות עזרו לי להבדיל בין עיקר לתפל, להיות אישה קשובה יותר ומתחשבת יותר ופתוחה לקבל את הצד השני. בהדרגה עזבו אותי תחושת הכעס והתסכול, ואת מקומם תפסו רגשות אחרים. ברקע הדהדו תחושות של "אילו הגענו לטיפול מוקדם יותר". בטיפול הבנתי כמה חשובים לי החיים המשותפים והזוגיים, וכמה חשוב לי בעלי, הבנתי כמה אהבתי אליו גדולה, ושאינני רוצה לחיות בלעדיו." באהבה רבה, צ' וש
"עדנה מפגינה מקצועיות ויכולת לזהות בדיוק נקודות חולשה. היא יוצרת בתהליך הידברות, קרבה, ונקודת הסתכלות אחרת של כל אחד מבני הזוג. היא הצילה קשר, והצליחה היכן שיועצים אחרים נכשלו. ממליץ בחום."
אלדד
"מטפלת זוגית מומלצת!!!!! עדנה מטפלת זוגית יקרה, לפני מספר חודשים הגענו אלייך לטיפול זוגי כועסים ומנוכרים שלא לומר אבודים! בזכות הסבלנות וההכוונה הנכונה גילינו שוב את האהבה. תודה עצומה על הליווי בכל השלבים, הבירורים, האוזן הקשבת והאיזון ברגעים הקשים. תודה על החום, הלבביות והנאמנות. המשיכי לעשות חיל ולהיות שליחה לאהבה."
נועם

מאמרים מומלצים

מה משמעות הטיפול הזוגי

ההגדרה הבסיסית הינה כאשר זוג מגיע לטיפול  זוגי  אצל מטפלת זוגית.   במטרה  לשקם  את המערכת הזוגית.  וזאת במצב שחלה התדרדרות ביחסי בני הזוג. זוגות

קרא עוד »

קשיים בקרבה ובאינטימיות

לכולנו קיים צורך בסיסי קיומי במערכת הזוגית לקרבה ואינטימיות  . הזכות להיות אוהב ונאהב הינם תנאי בסיסי לצרכיו של האדם, אך בד בבד קיים פחד

קרא עוד »

זוגיות פרק ב'

הזוגיות הכרוכה בפרק ב'    – עבור זוגות רבים אינה פשוטה ומצריכה בשלות רגשית ,נפשית וקוגניטיבית. לכן הזוגות המתחילים פרק ב' נתונים בלחצים  וחששות רבים ,אותם

קרא עוד »

צור קשר

עדנה נהוראי: 050-3322497
כתובת: שבטי ישראל 44, קריית ביאליק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
שיפור מערכת היחסים שלכם
טיפול זוגי אצל עדנה נהוראי בקריות
חווים קשיים בזוגיות? ריבים? חוסר תקשורת?
עדנה נהוראי, מטפלת זוגית מוסמכת, עזרה למאות זוגות להתגבר על קשיים שונים
תעזור לכם:
לשפר את התקשורת
לפתור קונפליקטים
לבנות אמון
לחיות חיים זוגיים מאושרים

מגיעה לך שיחת יעוץ ראשוני ללא עלות להתאמת הטיפול המושלם עבורך

פתיחה
שלום
היי,
שמי עדנה נהוראי,
אני מטפלת זוגית מוסמכת,
עזרתי למאות זוגות להתגבר על קשיים שונים.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.
להתקשרות - לחץ כאן! דילוג לתוכן