כיצד  ניתן לשנות  דפוסי  חשיבה והתנהגויות  של זוגות במצבי משבר?

תוכן העניינים

כיצד  ניתן לשנות  דפוסי  חשיבה והתנהגויות  של זוגות במצבי משבר?

משבר זוגי  ושבר עמוק שנוצר בין בני -זוג  עשוי להוביל לפרידה ופירוק התא המשפחתי , אולם אם חשיבה ועיתוי נכון  ניתן   גם להביא לפריחה וצמיחה מחודשת של הזוגיות , מתוך היכרות עם דפוסי חשיבה והתנהגויות  שיצרו את  מורכבות המשבר ויצרו פילוג בין בני הזוג.

הנטייה הטבעית של בני -האדם הינה  להיצמד למוכר ולקיים ולהיאחז במערכת  הרגלים ודפוסי חשיבה , מבלי לתת את הדעת על מקומם בחיינו. הנסיבות בהן סיגלנו לעצמנו  הרגלים אילו

הינם ממקום של שליטה ומנגנוני הגנה על חיינו. ובדרך זו  הם פוגעים בנו או משרתים אותנו.

בעת משבר  זוגי  ומשפחתי , האיום על השגרה והזעזוע ,עשויים להיות עבורנו משמעותיים ומטלטלים, מה שיגרום באופן טבעי, להיצמד  לדפוסי  חשיבה   והרגלים  התנהגותיים  המוכרים לנו , וזאת בשל החשש מפני שינויים.

מהו משבר זוגי?

משבר זוגי עשוי להתפתח עם סימפטומים שליליים המזינים את בני הזוג ,בתגובות שליליות זה כלפי זו  וזאת  לאחר שנות זוגיות  ארוכות , או  זוגיות צעירה יותר, כאשר המשבר מצביע על תקיעות ביחסים- חוסר יכולת להתקדם ולהמשיך הלאה, או בשל מחלוקות   ואי הסכמות, מאבקי כוח , הצטברות כעסים  כאשר צד אחד מופנם ואוגר בתוכו   כעסים , תסכול ,הסתגרות וחוסר תקשורת הנמשכת זמן רב.

מאפייני   המשבר הזוגי:

מריבות

חוסר תקשורת- שתיקות ארוכות , אי שיתוף ברגשות.

ריבוי ביקורת שלילית והדדית.

קושי בהכלה ובהבנה.

ניכור רגשי  והתעלמות

ניתוק המגע  הפיזי- ממגע מנחם, מחבק, מפרגן עד ניתוק ביחסי המין.

מאפיינים אלו הינם תוצר לוואי הנוצרים עקב המשבר והשבר הזוגי . שכן ככל שאלא  מתעצמים גם הדפוסים ההתנהגותיים מקצינים  ונוצרת מעגליות של יחסי רודף נרדף בחיזוק הסימפטומים השליליים והזנתם  ברוע המוטבע בהם.

בין אם הקשר הזוגי מוביל  לכיליון ולפרידה, ובין אם קיים בסיס  מוצק ורגשי  שמאפשר את הצלת מערכת היחסים, במצבי משבר נדרשת התערבות חיצונית והכוונה מקצועית טיפולית של מטפלת

זוגית -מיומנת ומקצועית  שתסייע ביצירת תקשורת בונה וחיובית, בטיפול בקונפליקטים  ובסיוע מחודש  בהגדרת ציפיות מחודשת ובניית האימון מחדש בין בני –הזוג.

כלים אלה נדרשים ומחויבים  בתהליך השיקום  עבור בני הזוג  שנמצא במשבר .וכן לגבי זוגות המבקשים להיפרד ,באופן מכבד ומיטיב  המאפשר תקשורת ומערכת יחסים ,דוגמת הורים לילדים משותפים, וכן יעילים וחשובים במיוחד ,כאשר המטרה היא הצלת מערכת היחסים ובניה מחודשת שלה.

כיצד עובד הטיפול הזוגי ומה הכלים שהוא מספק?

הפנייה לטיפול זוגי לרוב יגיע כאשר שני בני הזוג  מבינים כי התקשורת ביניהם אינה מתאפשרת, והמצב ביניהם מתדרדר  למריבות  ועימותים , המאבדים פרופורציות ונעשים בנוכחות   הילדים הנפגעים העיקריים בנסיבות אילו.

טיפול זוגי מקצועי ואחראי יתבסס על  בניית אימון  עם המטפל/ת, בחוסר שיפוטיות ואי נקיטת עמדה  כלפי אחד מבני הזוג., , חשובה המיומנות של המטפלת בבניית אימון ופיתוח תקשורת בונה וחיובית של בני הזוג זה כלפי זו.

הטיפול הזוגי יתבסס על עיקרון המקום- לכל אחד מבני הזוג יינתן המקום להניח את כאבו, כעסיו ותסכוליו, כאשר הצד השני  יכיל ויקשיב  במלוא תשומת הלב. כמובן  בליווי הגורם המטפל שתפקידו לנווט את האינטראקציה בין בני הזוג , כמו מלאכת אריגה ובתהליך הדרגתי .

מטרת הטיפול  הינה לעסוק  בנבכי העבר ולתחלואים שיצרו את המשבר ולהתקדם לעתיד  על מנת לקדם את הקשר, כאשר לצורך זה נדרש לבסס תשתית רגשית ואישית נקיה ומכילה. הטיפול יעסוק בשני בני הזוג, בציפיות, בתקשורת ובקבלה.

העיסוק בדפוסים ובהרגלים יסייע בבחינת  שינוי דפוסי חשיבה והתנהגויות אשר מלווים את בני הזוג ביחד ובנפרד, לעתים מילדות, וברי השפעה רבה על הקשר. הטיפול יבחן את מקור הדפוסים, ובאמצעות ניתוח מקצועי יספק תובנות והפרדה בין דפוסים אשר משרתים את בני הזוג ואת הזוגיות, לצד כאלה שמזיקים.

עדנה נהוראי, מטפלת זוגית, פרטנית ומשפחתית מוסמכת, בעלת קרוב לשלושה עשורים של ניסיון, מלווה זוגות רבים בעתות משבר, בסיטואציות מורכבות ואף במצבים כי לעתים נראה כי אין מהם מוצא. עדנה נהוראי מספקת תהליך טיפולי אחראי, מכיל, בונה ומקדם, תוך מתן אסטרטגיות וכלים לבני הזוג להמשיך בתקשורת מקרבת ובונה, שיישארו עמם גם שנים ארוכות מתום הטיפול, לזוגיות מיטיבה ואיתנה.

מעוניינים בטיפול זוגי בקריות או באיזור הצפון? צרו קשר!

טיפול זוגי
Facebook
Twitter
LinkedIn

מה משמעות הטיפול הזוגי

ההגדרה הבסיסית הינה כאשר זוג מגיע לטיפול  זוגי  אצל מטפלת זוגית.   במטרה  לשקם  את המערכת הזוגית.  וזאת במצב שחלה התדרדרות ביחסי בני הזוג. זוגות  הנמצאים בתחילת היחסים ביניהם ,קיים  בהם רצון עז שההתחלה ביחסי

קשיים בקרבה ובאינטימיות

לכולנו קיים צורך בסיסי קיומי במערכת הזוגית לקרבה ואינטימיות  . הזכות להיות אוהב ונאהב הינם תנאי בסיסי לצרכיו של האדם, אך בד בבד קיים פחד מהצורך הזה , "אני רוצה להתקרב ובמקביל אני פוחד להיפגע

זוגיות פרק ב'

הזוגיות הכרוכה בפרק ב'    – עבור זוגות רבים אינה פשוטה ומצריכה בשלות רגשית ,נפשית וקוגניטיבית. לכן הזוגות המתחילים פרק ב' נתונים בלחצים  וחששות רבים ,אותם הם מביאים למערכת פרק ב' בחייהם . קיימים פערים רבים

Scroll to Top
שיפור מערכת היחסים שלכם
טיפול זוגי אצל עדנה נהוראי בקריות
חווים קשיים בזוגיות? ריבים? חוסר תקשורת?
עדנה נהוראי, מטפלת זוגית מוסמכת, עזרה למאות זוגות להתגבר על קשיים שונים
תעזור לכם:
לשפר את התקשורת
לפתור קונפליקטים
לבנות אמון
לחיות חיים זוגיים מאושרים

מגיעה לך שיחת יעוץ ראשוני ללא עלות להתאמת הטיפול המושלם עבורך

פתיחה
שלום
היי,
שמי עדנה נהוראי,
אני מטפלת זוגית מוסמכת,
עזרתי למאות זוגות להתגבר על קשיים שונים.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.
להתקשרות - לחץ כאן! דילוג לתוכן